Het bollen bestaat al heel lang in Watou. Het is met zekerheid geweten dat deze sport al beoefend werd op het eind van de negentiende eeuw. Men heeft meerdere soorten van bollen. Buiten spreekt men over baanbollen en binnen is het trabollen. De bedoeling is dat je met twee ploegen van minstens twee personen tegen elkaar speelt. Baanbollen is ideaal met 6 tegen 6. Als je met 2 tegen 2 speelt, neem je elk 2 bollen (in de tra elk 3). Bij het baanbollen wordt een piste (=tra) uitgekozen, waar men twee punten (de staken) vastlegt op ongeveer 18 stappen van elkaar. Dan wordt er bij de eerste beurt overhands van iedere ploeg een speler aangeduid om zijn bol vanaf het ene punt zo dicht mogelijk bij het andere punt te 'bollen'. Na een eerste beurt is het de ploeg die niet gescoord heeft (vb. ploeg A) die verder de opzet neemt, en vanaf nu zijn het eerst alle spelers van ploeg A die hun bol 'bollen'.
Time:
19:30
Location:
oc de Bollaard
Description:
Het hele jaar door aan de slag met seizoensgroenten, goed voor het milieu en je portemonnee zonder in te boeten aan smaak!
Wat mag je verwachten?
Een reeks heerlijke recepten, afgestemd op de verschillende seizoenen. Zo kan je het hele jaar door gerechten maken met seizoensgroenten. Niet alleen goed voor het milieu maar ook voor je portemonnee en al helemaal als je de dagverse groenten bij je lokale teler gaat halen!
Time:
13:00-17:00
Location:
De bollaert Watou
Description:
Buitenspeeldag in de ballaert
Time:
19:30-22:00
Location:
Douviehuis Moenaardestraat 2 , 8978 Watou
Description:
Via muziek, beweging en verbinding komen we thuis in ons lichaam, zodat we als vrouw (weer) gaan schitteren.
Prijs
Basistarief
55 euro
Volledige reeks van 5 sessies
255 euro
Reserveer
sophie at alumaluna.be
Leeftijd
vanaf 25 tot 111 jaar
Onder begeleiding volgen we de impulsen van ons lichaam.
We geven ruimte aan wat ontstaat.
We komen in beweging en maken zo contact met ons gevoel en met elkaar.
Er wordt voor een warme en veilige setting en sfeer gezorgd,
zodat je volledig kan thuiskomen.
We keren bewust naar binnen en ontdekken of we diepere lagen in onszelf aanraken, waar we, indien we dat wensen, naartoe kunnen gaan in liefde.
Waar we blokkades en spanningen bevrijden en ruimte geven aan stroming. Stroming die ervoor zorgt dat onze levenslust groter wordt en we onze onbewuste patronen naar wens kunnen veranderen.
Er is ruimte om te delen, uit te wisselen en vragen te stellen.
THUISKOMEN IN MIJN BEKKEN
donderdag 20 april 2023
Ons bekken draagt onze kern, onze passie, onze kracht, ons vuur, onze vrouwelijkheid, onze seksuele energie. Die seksuele energie gaan we ontdekken. We verbinden ons ermee. Traag en bewust. Zacht en verbindend. Stevig en gegrond. Krachtig en levenslustig. Wist je dat jouw seksuele energie gelijk staat aan je levensenergie? We heffen eventuele blokkades op en laten de levensenergie tussen ons bekken en ons hart lekker stromen. We komen thuis in ons bekken.
Een explosie van liefde voor ons bekken, onze sensualiteit en onze vrouwenkracht. Dat is de kern van deze sessie.
Location:
de helleketel, Au Nouv.St. Eloi, Het Mysterie, In De Ster, A La Frontiere Belge, Chez le voisin
Description:
Het Weekend van het Volkscafe zet de cafes in de kijker door een mix van extra evenementen en leuke activiteiten. Van volkssport tot huisgemaakte soep, van swing-jazz tot musette. Een topper blijft de Picon Maison die grensoverschrijdend tot het bekendste aperitief is uitgegroeid. Maar vergeet ook niet de excellente bieren en wijnen uit de Westhoek die je op verschillende locaties kan degusteren.
voor toeristisch Watou nemen deel:
Cafe de helleketel, Au Nouveau St. Eloi, Volksspelencafe Het Mysterie, Cafe In De Ster , A La Frontiere Belge, Chez le voisin